Manavgat Renk Reklam

Bölgenin lider kuruluşu

0242 776 67 01

LAZER CNC

DİJİTAL BASKI

TABELA TOTEM

DİSPLAY SİSTEMLER

ARAÇ VE CEPHE KAPLAMA

Biz Kimiz

1250 m2 kapalı 750m2 açık alana sahip Bölgenin Lider Kuruluşu olan yeni RENK REKLAMCILIK LTD.ŞTİ.en küçük etiketten devasa tabela yapımı için bilgi tecrübe eleman ve alt yapıya sahibiz.

Hürriyet, Milliyet ve Posta gazetelerinin Manavgat ilan bürosuyuz.

Gurur Gecesi

HÜRRİYET Akdeniz'in yayın hayatının 20'nci yılını kutladığı özel gece, yaklaşık 1000 davetliyi buluşturdu. Sadece Antalya'nın değil, kısa sürede Türkiye'nin gözdesi olan Mardan Palace'ta düzenlenen dev organizasyona Hürriyet'in zirvesindekiler katıldı. İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, geceye katılan konuklarla 20'nci yılın mutluluğunu yaşadı. Gecede, köşe yazarları Doğan Hızlan ve Ahmet Hakan, Bölge Yayın Yönetmeni Nejat Seçen ve DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci de Akdenizlilerle buluştu.

Reklamcılara plaket

İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, geceye katılan konuklarla 20'nci yılın mutluluğunu yaşadı. Gecede, köşe yazarları Doğan Hızlan ve Ahmet Hakan, Bölge Yayın Yönetmeni Nejat Seçen ve DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci de Akdenizlilerle buluştu. Büyük buşumada Antalya, Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar'ın yöneticileri, bürokratlar, iş turizm ve politika dünyasının duayenleri de misafirimiz oldu. Akdeniz'in 20'nci Yıl'a taşınmasına büyük katkı veren reklamverenler, iş ortağımız reklam ajanslarının patron ve çalışanları da bu büyük gecede Hürriyet Ailesi ile bir araya geldi. 32 yıldır bizimle çalışan Yeni Renk Reklam Ajansı'nın ödülünü Hüseyin Küçükoğlu'na Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı verdi.

Firmanızdan, yapmış olduğunuz çalışmalardan bahseder misiniz?

Ben Hüseyin Küçükoğlu Oğlum Remzi ve Alper Küçükoğlu ile birlikte yeni RENK REKLAMCILIK Şirketini önce yaşatmaya sonrada geliştirmeye ve büyütmeye çalışıyoruz.Açık hava reklamcılıgın gerektirdiği her alanda çalışmalarımız vardır.8 yıldır Multicam CNS router ve dijital baskı makinası kullanıyorum.Geçen yıl aldığımız 320 lik pheton seiko baskı makinası, Mimaki jv3 ve Canon iç mekan baskı makinasıyla birlikte makine sayımız 3 oldu. 1250 m2 kapalı 750m2 açık alana sahip Bölgenin Lider Kuruluşu olan yeni RENK REKLAMCILIK LTD.ŞTİ.en küçük etiketten devasa tabela yapımı için bilgi tecrübe eleman ve alt yapıya sahiptir.Konika Minolta fotokopi makinasıyla da Copy Center hizmeti vermekteyiz.Ayrıca Hürriyet Milliyet Posta gazetelerinin Manavgat ilan Bürosuyuz.

Açık hava ve reklam sektörüne yönelik çalışmalarınız da bulunuyor. Bu alanda ne tür hizmetler veriyorsunuz?

Bölgemiz turizm beldesi Çok sayıda otel motel ve turizm amaçlı iş yerleri mevcut.Her türlü iç dış yönlendirmeler totem raket ve pion tabelalar,dijital baskılar kendi imalatımız olan display ürünler A dan Z ye kadar kendi atölyemizde tecrübeli elemanlar tarafından yapılmaktadır.Zaman zaman 15-25 arasında değişen sigortalı grafiker ve atölye elemanlarımızla hizmetimiz devam etmektedir.

Başlangıçtan bugüne ürün yelpazenizde ve gerçekleştirdiğiniz çalışmalarda ne gibi gelişmeler oldu?

Ben aynı zamanda resim öğretmeniyim.1985 de ilk olarak FOTO RENK olarak ticarete başladım.Fotografcılıkla birlikte aynı zamanda ıstaka ve fırça kullanarak tabelada yapıyordum. Önceleri tabela yapım işini sanayide demircilere yaptırıyordum.Fırça ve boyayla yapılan tabelalar çok zaman alıyordu.Zaten o zamanlar şimdiki gibi yogun bir iş potansiyeli yoktu.Tabelacılıkta ilk işimi öğrenciyken bir berberin camına şablonla süngerle yaptım.Daha sonraları buzdolabı motorundan yaptırdığımız komprasörle boya tabancasıyla fırçanın işini azalttık.İlk bilgisayarımı ve roland kesicimi 1990 yıllarında almıştım.Fırçadan bilgisayara geçmek zor oldu ama gerekliydi.Teknolojiyi seven ve yakından takip eden bir kişi olarak reklamcılık ve fotografcılık konusunda hiçbir fuarı kaçırmam.Hatta geçen yıl ÇİN e bile gittim.Antalya merkezde 2 adet CNC routerın olduğu zamanda Manavgat ta 150x300 lük router alarak makine parkurumu genişlettim.

Gerçekleştirdiğiniz baskıları hangi makinelerle gerçekleştiriyorsunuz?

Benim şu anda Atalin’dan aldığım 320 lik seiko solvent baskı makinası yla dış mekan işlerini görmekteyim.Mimaki jv3 ve canon iç mekan baskı makinasıylada daka kaliteli baskı gerektiren işleri görmekteyim.Ayrıca 150 lik laminasyon makinasyla da baskıların ömrünü arttırıyorum.

Bölgenizdeki Açıkhava reklamcılığını değerlendirir misiniz? Bölgenizdeki ve Türkiye’deki sektörü nasıl görüyorsunuz?

Bölgemiz açık hava reklamcılıgı yönünden çok verimli bir yer.Piyasada tabelacıyım diye geçinen o kadar çok kişi ve firma varki hem piyasanın düzenini bozuyorlar hem de bu işe gönül vermiş kişilerin çalışma şevkini kırıyorlar.Gerçek tabelacı kazancının büyük bölümünü mesleki yatırılara ayırmalı.Bunun içinde kazanmalı.Ama haksız rekabetle piyasa fiyatlarını düşürerek ne kendisi kazanabiliyor ne de başkasının kazanmasını istiyor.Belediyelerin uyguladığı reklam vergisinin yüksekliği de tabelacılık sektörü için olumsuz etkenlerdir.

Firmanızın pazara sunduğu yenilikler var mı? Yaptığınız çalışmalarla sektörün gelişimine nasıl katkı sağlıyorsunuz?

Gelişmeleri yakından takip eden firmamız müşterilerimize ihtiyaç duyduğu tabelayı ekenomik estetik ve kısa zamanda sunmaktır.Yeni bir iş alanı haline gelen kompozit cephe kaplamacılık konusunda da faaliet göstermek istiyoruz.Bu konuda araştırma çalışmalarımız devam ediyor.

Tasarım ve yenilik sizce ne kadar önemli?

Tasarım ve yenilik bence değil herkesce çok önemli bir konudur.Her müşterimize farklı bir çalışma yapmak için uğraşıyoruz.Ama bazı müşterilerimiz yeniliğe açık olmadığı için sabit bir fikirle başkasında gördüğü tabelanın aynısını istiyor.Firmamız her tabelanın kendi içine tek örnek olması için çaba göstermektedir.

Müşterilerinizin sizden en çok talep ettiği ürün ve hizmet ne oluyor?

Biz daha çok CNC router la yapılan oyma ve kabartma tabelalar lazer kesim işleri şu anda en çok yapılan işler arasında yer alıyor.Dijital baskı işlerimiz de oldukça yogun olmaktadır.

2008 yılını nasıl geçirdiniz? 2009 yılı için beklentileriniz ve hedefleriniz neler?

2008 yılı her sektörde olduğu gibi bizim sektör için de iyi geçti denemez.Sebeplerden biri çok düşük kar marjıyla çalışmayı ilke edinen kişiler yüzünden müşterilerle bazen sorun yaşıyoruz.M2 si 3-5 dolar arası yapılan baskılarla gece gündüz çalışsan neye yarar.Zaten bölgenin yapısından kaynaklanan kötü niyetli esnaflar yüzünden paralarımızı alamıyoruz.Hatta bu firmalar arasında 5 yıldızlı oteller bile var.Faturası kesilmiş kdv si ödenmiş 10 binlerce alacaklar avukatlarda bekliyor.2009 yılında beklentilerimiz yılı kurtarmak.Çünkü bu yıl geçen yıldan daha çok kötü.Çekleri,elemen maaşlarını ödemekte oldukça zorlanıyoruz.

Söyleşimizin sonunda son olarak neler söylemek istersiniz?

Biz reklmcılar olarak kendi kendimizi aldatıp düşük fiyatla çok iş yapacağımıza uygun fiyatla az ve kaliteli iş yapmayı tercih etmeliyiz.